خوش آمدید

امام جمعه دلوار با لباس و تفنگ رئیسعلی دلواری در نماز جمعه حاضر شد

امام جمعه دلوار گفت: رئیسعلی دلواری نماد به خاک مالیدن پوزه استعمار پیر انگلیس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه بخش دلوار، حجت‌الاسلام علی زاهددوست  امروز در خطبه‌های نمازجمعه دلوار با گرامیداشت سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار، اظهار داشت: سردار شهید رئیسعلی دلواری مجاهدی بود که به خاطر دفاع از اسلام و دفاع از وطن خود در برابر بیگانگان ایستاد و مظلومانه به شهادت رسید.


امام جمعه دلوار همراهی و هم دلی مردم مؤمن و بصیر منطقه دلوار در مبارزات رئیسعلی دلواری نقطه عطفی در تاریخ این مبارزات خواند و افزود: زندگی و قیام رئیسعلی دلواری علیه بیگانگان و استکبار زمان درس شهامت، ایستادگی و پاسداری از حریم دین و قرآن و دفاع از سرزمین پاک ایران اسلامی است.

وی آشنایی با قیام سردار شهید رئیسعلی دلواری را مهم خواند و تصریح کرد: وجود معیارها و شاخصه های دینی و الهی از مهم ترین شاخصه ها و برجستگی ها در قیام آن سردار بزرگ است که شایسته است بیش از پیش مورد توجه همگان بویژه نسل جوان قرار بگیرد.

زاهددوست از قیام شهید سرافراز رئیسعلی دلواری به عنوان یک قیام اعتقادی و مذهبی نام برد و اضافه کرد: نوع اعتقاد رئیسعلی دلواری برگرفته از نهضت مولایش ابی عبدالله الحسین (ع) بود و ریشه در اعتقادات اسلامی و شیعی داشت و به همین خاطر است که این قیام پس از گذشت بیش از یک قرن همواره زنده و جاودانه  است و یاد و نام مبارکشان همواره بر سر زبان ها ساری و جاری است.

امام جمعه دلوار ارتباط مستمر شهید رئیسعلی دلواری با عالمان دین و کسب اجازه جهاد و قیام را نشانه ای بر اعتقادی و الهی بودن این حرکت دانست و افزود : ارتباط با عالمان گران قدری نظیر آخوند خراسانی، سید عبدالله بلادی، مجاهد برازجانی ، سید علی نقی دشتی، نشانه ای بر اعتقادی و الهی بودن قیام شهید رئیسعلی دلواری است.

وی از برگزاری کنگره بزرگداشت سردار شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار خبر داد و عنوان کرد: این کنگره در روز  ۱۲شهریور هم زمان با سالروز شهادت این سردار مؤمن و شجاع در زادگاه شهید در شهر دلوار با حضور شخصیت های ملی و استانی برگزار خواهد شد و میهمان ویژه و سخنران مراسم سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است.

زاهددوست یادآور شد: امروز با افتخار لباس رزم سردار شهید رئیسعلی دلواری و دلیران و دلاوران دلوار و تنگستان را به تن کردم و سلاح شخصی شهید رئیسعلی دلواری را به دست گرفته ام تا از مهد مبارزه و مقاومت از طرف خود و فرزندان سردار شهید رئیسعلی دلواری با صدای رسا به دشمنان نظام اسلامی و ملت ایران بگویم که فرزندان رئیسعلی پس از گذشت بیش از یک قرن از شهادت ایشان همواره بیدار و هوشیار و برای دفاع از آب و خاک و ناموس کشور و دفاع از خلیج همیشه فارس عزمشان راسخ و استوار است و آماده جان فشانی در راه دفاع از انقلاب و آرمان های نظام اسلامی هستند.

وی ابراز کرد: خون رئیسعلی دلواری در رگ های فرزندان معنوی او یعنی همه دلوار و دلواری ها جاری است و آماده اند هم چنان که رئیسعلی دلواری در ۲۲ مرداد ۱۲۹۴ شمسی بینی بریتانیا و انگلیسی ها را در همین سرزمین به خاک مالید، امروز هم همه دلوار و دلواری ها یکپارچه مصمم به مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمنان دین و نظام اسلامی و آماده هرگونه واکنش در برابر تجاوزات دشمنان اسلام و انقلاب هستند.

خطیب جمعه دلوار افزود: اگر بخواهیم در ایام سالروز شهادت این سردار مؤمن و شجاع درسی را از نهضت و قیام او بگیریم، اولین درس هم چون رئیسعلی درس اطاعت پذیری و پیروی از عالمان بصیر دینی است که در زمان ما تجلی آن در پیروی و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری است و درس دیگر آن نهراسیدن از تهدیدهای تو خالی دشمنان و ایستادگی تا پای جان در برابر زیاده خواهی آنان است.کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 717
  • 0