خوش آمدید

مسابقه پیامکی وصیت نامه امام خمینی (ره)

جهت دریافت متن و سئوالات اینجا کلیک نمایید

شماره سامانه پیامکی جهت دریافت پاسخ های شما

6600097984


سئوالات و خلاصه ای از وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی (ره)

الف) بی تردید رمز بقاء انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است و رمز پیروزی را ملت می داند و نسل های آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن انگیزه ی الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی است. اینجانب به همه ی نسل های حاضر و آینده وصیت می کنم که اگر بخواهیم اسلام و حکومت الله برقرار باشد و دست استعمار و استثمارگران خارج و داخل از کشورمان قطع شود این انگیزه ی الهی را که خداوند تعالی در قرآن کریم بر آن سفارش فرموده است از دست ندهید.

ب) اسلام یک دین ارتجاعی است و با هر نوع آوری و مظاهر تمدن مخالف است و در عصر حاضر نمی شودکشورها از تمدن جهانی و مظاهر آن کناره گیرند. در اسلام دخالت در حکومت و سیاست را به مثابه ی یک گناه و فسق می دانستند و شاید بعضی بدانند و این فاجعه ی بزرگی است که اسلام مبتلای به آن بود. گروه اول که باید گفت از حکومت و قانون و سیاست یا اطلاع ندارند یا غرضمندانه خود را به بی اطلاعی می زنند . پیغمبر اسلام (ص) تشکیل حکومت داد مثل سایر حکومت های جهان ، لکن با انگیزه ی بسط عدالت اجتماعی و خلفای اول اسلامی حکومت های وسیع داشتند و حکومت علی ابن ابیطالب (ع) نیز با همان انگیزه به طور وسیع تر و گسترده تر از واضحات تاریخ است و پس از آن به تدریج حکومت به اسم اسلام بود

ج) من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده ی میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عصر رسول الله و کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی صلوت الله و سلامه علیها می باشند. و این رمز موفقیت و پیروزی در ابعاد مختلف است و اسلام باید افتخار کند که چنین فرزندانی تربیت نموده و ما همه مفتخریم که در چنین عصری و در پیشگاه چنین ملتی می باشیم . و اینجانب در اینجا یک وصیت به برادران می کنم، برادران شما این اوراق را قبل از مرگ من نمی خوانید ممکن است پس از من بخوانید در آن وقت من نزد شما نیستم که بخواهم به نفع خود و جلب نظرتان برای کسب مقام و قدرتی با قلب های جوان شما بازی کنم من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید و از خداوند غفور می خواهم که شما را به راه مستقیم انسانیت هدایت کند و از گذشته ی ما و شما با رحمت واسعه ی خود بگذرد و شماها نیز در خلوت ها از خداوند همین را بخواهید که او هادی و رحمان است و یک وصیت به ملت شریف ایران و سایر ملت های مبتلا به حکومت های فاسد و در بند قدرت های بزرگ می کنم. اما به ملت عزیز ایران توصیه می کنم که نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و جوانان برومندتان به دست آوردید، همچون عزیزترین امور قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری نمایید و در راه آن که نعمت عظیم الهی و امانت بزرگ خداوندی است کوشش کنید و از مشکلاتی که در این صراط مستقیم پیش می آید نترسید که «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» و در مشکلات دولت جمهوری اسلامی با جان و دل شریک و در رفع آن کوشا باشید.

د) توصیه ی اینجانب آن است که نسل حاضر و آینده غفلت نکنند و دانشگاهیان و جوانان برومند عزیز هر چه بیشتر با روحانیان و طلاب علوم اسلامی پیوند دوستی و تفاهم را محکم تر و استوارتر سازند و از نقشه ها و توطئه های دشمن غدار غافل نباشند و به مجرد آنکه فرد یا افرادی را دیدند که با گفتار و رفتار خود درصدد است بذر نفاق بین آنان افکند او را ارشاد و نصحیت نماید و اگر تاثیر نکرد از او روگردان شوند.

ه) من وصیت دوستانه و خادمانه می کنم به ملت عزیز باید هوشیار و بیدار و مراقب باشید که سیاست بازان پیوسته به غرب و شرق باوسوسه های شیطانی شما را به سوی این چپاولگران بین المللی نکشند و با اراده ی مصمم و فعالیت و پشتکار خود به رفع وابستگی ها قیام کنید و بدانید که نژاد آریا و عرب از نژاد اروپا و آمریکا و شوروی کم ندارد و اگر خودی خود را بیابد و یاس را از خود دور کند و چشم داشت به غیر خود نداشته باشد در دراز مدت قدرت همه کار و ساختن همه چیز را دارد و آنچه انسان های شبیه به اینان به آن رسیده اندشما هم خواهید رسید به ذشرط اتکال به نفس و قطع وابستگی به دیگران و تحمل سختی ها برای رسیدن به زندگی شرافتمندانه و خارج شدن از تحت سلطه اجانب و بر دولت ها و دست اندرکاران است چه در نسل حاضر و چه در نسل های آینده.

و) اینجانب به همه نوجوانان و جوانان در مرحله اول و پدران و مادران و دوستان آنها در مرحله دوم و دولتمردان و روشنفکران دلسوز برای کشور در مرحله بعد، وصیت می کنم که در این امر مهم که کشورتان را از آسیب نگه می دارد با جان و دل کوشش کنید و دانشگاه ها را به نسل بعد بسپرید و به همه ی نسل های مسلسل توصیه می کنم که برای نجات خود و کشور عزیز و اسلام آدم ساز دانشگاه ها را از انحراف و غرب و شرق زدگی حفظ و پاسداری کنید و با این عمل انسانی اسلامی خود قدرت های بزرگ را از کشور قطع و آنان را ناامید نماید نمایید، خدایتان پشتیبان و نگهدار باد.

ز) وصیت اینجانب به ملت در حال و آتیه آن است که با اراده ی مصمم خود و تعهد خود به احکام اسلام و مصالح کشور در هر دوره از انتخابات ، وکلای دارای تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی که غالبا بین متوسطین جامعه و محرومین می باشند. و به جامعه ی محترم روحانیت، خصوصا مراجع معظم وصیت می کنم که خود را از مسائل جامعه خصوصا مثل انتخاب رئیس جمهور و وکلای مجلس کنار نکشند و بی تفاوت نباشند. از خداوند منان هادی با تضرع و ابتهال می خواهم که ما و شما را از این امتحان خطرناک با روی سفید در حضرت خود بپذیرد و نجات دهد و این خطر قدری خفیف تر برای روسای جمهور حال و آینده و دولت ها و دست اندرکاران به حسب دزرجات در مسئولیت ها نیز این است که باید خدای متعال را حاضر و ناظر و خود را در محضر مبارک او بدانند . خداوند متعال راهگشای آنان باشد.

ح) از مهمات امور مسئله ی قضاوت است که سر و کار آن با جان و مال و ناموس مردم است. وصیت اینجانب به رهبری و شورای رهبری آن است که در تعیین عالیترین مقام قضایی که در عهده دارند کوشش کنند که اشخاص متعهد سابقه دار و صاحب نظر در امور شرعی و اسلامی و در سیاست را نصب نمایند واز شورای عالی قضایی می خواهم امر قضاوت را که در رژیم سابق به وضع اسفناک و غم انگیزی درآمده بود با جدیت سر وسامان دهند.

ط) وصیت اینجانب آن است که در همه ی اعصار خصوصا در عصر حاضر که نقشه ها و توطئه ها سرعت و قوت گرفته است قیام برای نظام دادن به حوزه ها لازم و ضروری است که علماء و مدرسین و افاضل عظیم الشان صرف وقت نموده و با برنامه دقیق صحیح حوزه ها را و خصوصا حوزه ی علمیه ی قم و سایر حوزه های بزرگ و با اهمیت را در این مقطع از زمان از آسیب حفظ نمایند. بالاترین و والاترین حوزه هایی که لازم است به طور همگانی مورد تعلیم و تعلم قرار گیرد، علوم معنوی اسلامی از قبیل علم اخلاق و تهذیب نفس و سیر و سلوک الی الله «رزقنا الله وایاکم» که جهاد اکبر می باشد.

ی) از اموری که اصلاح و تصفیه و مراقبت از آن لازم است قوه ی اجرائیه است. وصیت اینجانب به وزرای مسئول در عصر حاضر و در عصرهای دیگر آن است که علاوه بر آن که شماها و کارمندان وزارتخانه ها بودجه ای که از آن ارتزاق می کنید مال ملت و باید همه خدمتگزار ملت و خصوصا مستضعفان باشید و ایجاد زحمت برای مردم و مخالف وظیفه عمل کردن حرام و خدای نخواسته گاهی موجب غضب الهی می شود و همه ی شما به پشتیبانی ملت احتیاج دارید با پشتیبانی ملت خصوصا طبقات محروم بود که پیروزی حاصل می شود.

ک) اگر مجلس و دولت و قوه ی قضائیه و سایر ارگان ها از دانشگاه های اسلامی و ملی سرچشمه می گرفت ملت ما امروز گرفتار مشکلات خانه برانداز نبود . اکنون بحمدلله تعالی دانشگاه از چنگال جنایتکاران خارج شده و بر ملت ما و دولت جمهوری اسلامی است در همه ی اعصار که نگذارند عناصر فاسد دارای مکتب های انحرافی یا گرایش به غرب و شرق در دانشسراها و دانشگاه ها و سایر مراکز تعلیم و تربیت نفوذ کنند و از قدم اول جلوگیری نمایند تا مشکلی پیش نیاید و اختیار از دست نرود و وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشسراها و دبیرستان ها و دانشگاه ها آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد.

ل) با دست توانای جوانان کمیته ها و پاسداران بیسج و شهربانی و با کمک ملت غیرتمند در هم شکسته شد و همین جوانان فداکار عزیزند که شب ها بیدارند تا خانواده ها با آرامش استراحت کنند ، خدایشان یار و مددکار باد. جنایتکاران پشت پرده می خواهند از شما عزیزان که با جانفشانی خود انقلاب را پیروز نمودید و اسلام را زنده کردید بهره گیری کرده و جمهوری اسلامی را براندازند و شما را به اسم اسلام و خدمت به میهن و ملت از اسلام و ملت جدا کرده به دامن یکی از دو قطب جهانخوار بیندازند و بر زحمات و فداکاری های شما با حیله های سیاسی و ظاهرهای به صورت اسلامی و ملی خط بطلان بکشند . من به همه ی نیروهای مسلح در این پایان زندگی خاکی وصیت مشفقانه می کنم که از اسلام که یگانه مکتب استقلال و آزادی خواهی است و خداوند متعال همه را با نور هدایت آن به مقام والای انسانی دعوت می کند چنانچه امروز وفا دارید در وفاداری استقامت کنید.

م) اکنون وصیت من به مجلس شورای اسلامی در حال و آینده و رئیس جمهور و روسای جمهور مابعد و به شورای نگهبان و شورای قضایی و دولت در هر زمان آن است که نگذارند این دستگاه های خبری و مطبوعات و مجلات  از اسلام و مصالح کشور منحرف شوند و باید همه بدانیم که آزادی به شکل غربی آن که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می شود از نطر اسلام و عقل محکوم است و تبلیغات و مقالات و سخنرانی ها و کتب و مجلات بر خلاف اسلام و عفت عمومی و مصالح کشور حرام است و بر همه ی ما و همه ی مسلمانان جلوگیری از آنها واجب است و از آزادی های مخرب باید جلوگیری شود.

ن) نصحیت و وصیت من به گروه ها و گروهک ها، من به شما وصیت می کنم دست از این کارهای بی فایده و غیرعاقلانه بردارید و گول جهانخواران را نخورید و در هر جا هستید اگر به جنایتی دست نزدید به میهن خود و دامن اسلام برگردید و توبه کنید که خداوند ارحم الراحمین است و جمهوری اسلامی و ملت از شما ان شالله می گذرند و اگر دست به جنایتی زده اید که حکم خداوند تکلیف شما را معین کرده باز نیمه راه برگشته و توبه کنید و اگر شهامت دارید تن به مجازات داده و با این عمل خود را از عذاب الیم خداوند نجات دهید که خداوند منان شما را هدایت فرماید و صراط مستقیم را به شما بنماید؛ وصیت من به گروه های مسلمان که از روی اشتباه به غرب و احیانا به شرق تمایا نشان می دهند و از منافقان که اکنون خیانتشان معلوم شد گاهی طرفداری می کردند و طعنه می زدند آن است که بر سر اشتباه خود پافشاری نکنند  و با شهامت اسلامی به خطای خود اعتراف و با دولت و مجلس و ملت مظلوم برای رضای خداوند هم صدا و هم مسیر باشند. اکثر گروه های منحرف برای بدنام نمودن اسلام و جمهوری اسلامی کارهای انحرافی انجام می دهند . که فاجعه ی 14 اسفند بر پا شد و جوانان بی گناه را با ضرب و شتم کوبیدند.

س) وصیت من به مجلس و شورای نگهبان و دولت و رئیس جمهور و شورای قضایی آن است که در مقابل احکام خداوند متعال خاضع بوده و تحت تاثیر تبلیغات بی محتوای قطب ظالم چپاولگر سرمایه داری و قطب ملحد اشتراکی و کمونیستی واقع نشوید و به مالکیت و سرمایه های مشروع با حدود اسلامی احترام گذارید و به ملت اطمینان دهید تا سرمایه ها و فعالیت های سازنده به کار افتد و دولت و کشور را به خودکفایی و صنایع سبک و سنگین برسانند و به ثروتمندان و پولداران مشروع وصیت می کنم که ثروت های عادلانه ی خود را به کار اندازید و به فعالیت سازنده در مزارع و روستاها و کارخانه ها برخیزید که این خود عبادتی ارزشمند است و به همه در کوشش برای رفاه طبقات محروم وصیت می کنم که خیر دنیا و آخرت شماها رسیدگی به حال محرومان جامعه است که در طول تاریخ ستم شاهی و خان خانی در رنج و زحمت بوده اند و چه نیکوست که طبقات تمکن دار به طور داوطلب برای زاغه نشینان مسکن و رفاه تهیه کنند و مطمئن باشند که خیر دنیا و آخرت در آن است و از انصاف به دور است که یکی بی خانمان و یکی دارای آپارتمان ها باشد.

ع) وصیت اینجانب به آن طایفه از روحانیون و روحانی نماها که با انگیزه های مختلف با جمهوری اسلامی و نهادهای آن مخالفت می کنند آن است که شماهاطرفی از این غلط کاری ها تاکنون نبسته اید و بعد از این هم گمان ندارم ببندید بهتر آن است که اگر برای دنیا به این عمل دست زده اید و خداوند نخواهد گذاشت که شما به مقصد شوم خود برسید تا در توبه باز است از پیشگاه خدا عذر بخواهید و با ملت مستمند و مظلوم هم صدا شوید و از جمهوری اسلامی که با فداکاری های ملت به دست آمده حمایت کنید که خیر دنیا و آخرت در آن است.

ف) وصیت من به همه ی مسلمانان و مستضعفان جهان این است که شماها نباید بنشینید و منتظر آن باشید که حکام و دست اندرکاران کشورتان یا قدرت های خارجی بیایند و برای شما استقلال و آزادی را تحفه بیاورند و با حیله های مختلف کشورها را با زاری برای شرق و غرب درست کرده و منافع آنان را تامین نموده اند و ملت ها را عقب مانده و مصرفی بار آوردند و اکنون نیز با این نقشه در حرکتند وشما ای مستضعفان جهان و ای کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان به پا خیزید و حق را با چنگ و دندان بگیرید و از هیاهوی تبلیغاتی ابرقدرت ها و عمال سرسپرده آنان نترسید و حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزیز تسلیم می کنند از کشور خود بدانید و خود و طبقات خدمتگزار و متعهد زمام امور را به دست گیرید و همه در زیر پرچم پرافتخار اسلام مجتمع و با دشمنان اسلام و محرومان جهان به دفاع برخیزید و به سوی یک دولت اسلامی با جمهوری های آزاد و مستقل به پیش روید که با تحقق آن، همه ی مستکبران جهان را به جای خود خواهید نشاند و همه مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهید رساند به امید آن روز که خداوند تعالی وعده فرموده است.

ص) یک مرتبه ی دیگر در خاتمه این وصیتنامه به ملت شریف ایران وصیت می کنم که در جهان حجم تحمل زحمت ها و رنج ها و فداکاری ها و جان نثاری ها و محرومیت ها منسب حجم بزرگی مقصود و ارزشمندی و علو رتبه ی آن است. آنچه را که شما ملت شریف و مجاهد برای آن به پا خاستید و دنبال می کنید و برای آن جان و مال نثار کرده و می کنید والاترین و بالاترین و ارزشمندترین مقصد و مقصودی است که از صدر عالم در ازل و از پس این جهان تا ابد عرضه شده است و خواهد شد و آن مکتب الوهیت به معنی وسیع آن دایره ی توحید با ابعاد رفیع آن است که اساس خلقت و غایت آن در پهناور وجود و در درجات و مراتب غیب و شهود است و آن در مکتب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم به تمام معنی و درجات و ابعاد متجلی شده و کوشش تمام انبیاء عظام سلام الله و و اولیاء معظم سلام الله علیهم برای تحقق آن بوده و راهیابی به کمال مطلق و جلال و جمال بی نهایت جز با آن میسر نگردد. آن است که خاکیان را بر ملکوتیان و برتر از آنان شرافت داده و آنچه برای خاکیان از سیر در آن حاصل می شود برای هیچ موجودی در سراسر خلقت در سر و علن حاصل نشود. شما ای ملت مجاهد در زیر پرچمی می روید که در سراسر جهان مادی و معنوی در اهتزاز است بیابید آن را یا نیابید شما راهی را می روید که تنها راه تمام انبیاء علیهم سلام الله و یکتا راه سعادت مطلق است. وصیت من به همه آن است که با یاد خدای متعال به سوی خودشناسی و خودکفایی و استقلال با همه ی ابعادش به پیش روید و بی تردید دست خدا با شماست اگر شما در خدمت او باشید و برای ترقی و تعالی کشور اسلامی به روح تعاون ادامه دهید و اینجانب با آنچه در ملت عزیز از بیداری و هشیاری و تعهد و فداکاری و روح مقاومت و صلابت در راه حق می بینم و امید آن دارم که به فضل خداوند متعال این معانی انسانی با عقاب ملت منتقل شود و نسلا" بعد نسل به آن افزوده گردد . با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و به دعای خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خدای رحمان و رحیم می خواهم که عذرم را در کوتاهی خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهی ها و قصور و تقصیرها بپذیرند و با قدرت و تصمیم اراده به پیش روند و بدانند که با رفتن یک خدمتگزار در سد آهنین ملت خللی حاصل نخواهد شد که خدمتگزاران بالا و والاتر در خدمتند والله نگهدار این ملت و مظلومان جهان باد.

سئوالات مسابقه پیامکی وصیت نامه امام خمینی (ره)

  1. از نظر امام خمینی (ره) کدام ملت در عصر حاضر از ملت حجاز در عهد رسول الله بهتر است ؟

الف) مسلمانان                                             ج) شیعیان

ب) ملت ایران                                              د) ملت مظلوم فلسطین

  1. در توصیه به مجلس و دولت در احترام به مالکیت و سرمایه های مشروع ، مقصود از اطمینان به ملت چیست ؟

الف) اتحاد و یکپارچگی                                    ج) انباشت سرمایه

ب) خودکفایی کشور                                     د) حمایت از قشر محروم

  1. امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود فرمودند : " از بالاترین و والاترین حوزه های که لازم است بطور همگانی مورد تعلیم و تربیت قرار گیرد .............. است ".

الف) علم اخلاق                                            ج) تهذیب نفس

ب) علوم معنوی اسلامی                                 د) همه موارد

  1. در وصیت به مسلمانان و مستضعفان جهان که " شماها نباید بنشینید تا قدرت های خارجی برای شما استقلال و آزادی تحفه بیاورند " مقصود چیست ؟

الف) تحقق دولت اسلامی مستقل                      ج) نترسیدن از هیاهوی تبلیغاتی ابرقدرت ها

ب) گرفتن حق با چنگ و دندان                        د) هر سه مورد

 

جوایز : 10 کارت هدیه 1/000/000ریالی

     20 کارت هدیه 500/00 ریالی

نام و نام خانودگی ، نام پدر ، محل سکونت خود به همراه گزینه صحیح       

 ( فقط الف ، ب ، ج ، د ) را تا تاریخ 99/03/13 (شب ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ) به سامانه پیامکی زیر ارسال فرمایید .

شماره سامانه پیامکی :

6600097984

ستاد نماز جمعه بخش دلوار            کمیته امداد امام خمینی (ره) دلوار

 کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 1489
  • 2